Списък на приетите анализи за периода 2004-2024 г.
2024
За докладчик по анализа бе определен Атанас Кацарчев от група II. На своята пленарна сесия на 26.02.2024 г. Икономическият и социален съвет прие настоящия анализ.
За докладчици по анализа бяха определени Теодор Дечев от група I, Чавдар Христов от група II и Татяна Кметова от група III. На своята пленарна сесия на 25.03.2024 г. Икономическият и социален съвет прие настоящия анализ.
За докладчици по анализа бяха определени Радка Йосифова от група I, Веселин Митов от група II и Теодора Бакърджиева от група III. На своята пленарна сесия на 25.03.2024 г. Икономическият и социален съвет прие настоящия анализ.
За докладчици по анализа бяха определени Мария Минчева от група I и Андон Роков от група II. На своята пленарна сесия на 17.04.2024 г. Икономическият и социален съвет прие настоящия анализ.
5. Анализ „Европейските изисквания и перспективи за киберустойчива България“
За докладчик по анализа бе определен Атанас Темелков от група I. На своята пленарна сесия на 17.04.2024 г. Икономическият и социален съвет прие настоящия анализ.
За докладчици по акта бяха определени Румяна Георгиева от група I, Любослав Костов от група II и Офелия Кънева от група III. На своята пленарна сесия на 17.05.2024 г. Икономическият и социален съвет прие настоящия анализ.
7. Анализ на Конвенция №154 на МОТ относно насърчаване на колективното трудово договаряне
За докладчик по акта беше определен Чавдар Христов от група II. Работата на докладчика бе подпомогната от външен експерт Виолета Иванова. На своята пленарна сесия на 17.06.2024 г. Икономическият и социален съвет прие настоящия анализ.
8. Анализ на условията за работа и възможностите пред въглищните централи при трансформацията на въглищните региони към нисковъглеродна енергетика
За докладчик по анализа беше определен Огнян Атанасов от група II, а за външен експерт – Антон Иванов. На своята пленарна сесия на 17.06.2024 г. Икономическият и социален съвет прие настоящия анализ.
За докладчици бяха определени Андон Роков, член на ИСС от група II и Богомил Николов, член на ИСС от група III, а за външни експерти – Даниела Пенкова и Надежда Ангелова. На своята пленарна сесия на 19.07.2024 г. Икономическият и социален съвет прие настоящия анализ.
За докладчици по акта бяха определени Теодор Дечев от Група I, Любослав Костов от Група II и Костадин Коларов от Група III. Работата на докладчиците бе подпомогната от експертите Емил Рогов, Росица Макелова, Евгени Станимиров. На пленарна сесия на 11.09.2024 г. ИСС гласува и прие анализа.
2023
За докладчици по анализа бяха определени Ивелин Желязков от група I и Огнян Атанасов от група II. На своята пленарна сесия на 15.05.2023 г. Икономическият и социален съвет прие настоящия анализ.
За докладчици по анализа бяха определени Ивелин Желязков от I група, Александър Загоров от II група и Георги Георгиев от III група. На своята пленарна сесия на 20.07.2023 г. Икономическият и социален съвет прие настоящия анализ.
За докладчици по анализа бяха определени Станислав Попдончев от I група и Любослав Костов от II група. На своята пленарна сесия на 15.09.2023 г. Икономическият и социален съвет прие настоящия анализ.
4. Анализ на конвергентните и кохезионни процеси и предизвикателства
За докладчикци по анализа бе определен Атанас Кацарчев от II група. На своята пленарна сесия на 30.11.2023 г. Икономическият и социален съвет прие настоящия анализ.
5. Сравнителен анализ на европейските практики за индексиране на заплатите в частния сектор
За докладчикци по анализа бяха определени Ивелин Желязков от група I и Валери Апостолов от група II. На своята пленарна сесия на 18.12.2023 г. Икономическият и социален съвет прие настоящия анализ.
2022
За докладчици по анализа бяха определени Станислав Попдончев – група I, Веселин Митов – група II и г-н Богомил Николов – група III.
На своята пленарна сесия, проведена на 29.06.2022 г. ИСС обсъди и прие анализа.
За докладчици по анализа бяха определени Валери Апостолов от II група и Офелия Кънева от III група.
На своята пленарна сесия, проведена на 22 юли 2022 г., ИСС одобри и прие настоящия анализ.
За докладчици по анализа бяха определени Силвия Тодорова от група I, Ваня Григорова от група II и Офелия Кънева от група III.
На своята пленарна сесия на 20 септември 2022 г. Икономическият и социален съвет прие настоящия анализ.
За докладчици по анализа бяха определени Мария Минчева от група I, Пламен Димитров от група II и Катя Владимирова от група III.
На своята пленарна сесия на 24 октомври 2022 г. Икономическият и социален съвет прие настоящия анализ.
2020
1. ПРОБЛЕМИ НА ПОЛАГАНЕТО И ЗАПЛАЩАНЕТО НА НОЩНИЯ ТРУД В БЪЛГАРИЯ
За докладчик бе определен Димитър Манолов – член на ИСС от група II.
На пленарната сесия проведена на 17.07.2020 г,. Икономическият и социален съвет прие анализа.
2. НОВИ ФИНАНСОВИ ИНСТРУМЕНТИ ЗА РАЗВИТИЕ НА УЧЕНЕТО ПРЕЗ ЦЕЛИЯ ЖИВОТ В БЪЛГАРИЯ
За докладчик по анализа беше определен Пламен Димитров – член на ИСС от група II.
На пленарна сесия от 7 февруари 2020 г. Икономическият и социален съвет прие анализа.
3. ДЕЙНОСТТА НА ВИСШИТЕ УЧИЛИЩА И РЕАЛИЗАЦИЯ НА ПАЗАРА НА ТРУДА НА ЗАВЪРШИЛИТЕ ВИСШЕ ОБРАЗОВАНИЕ
За докладчик по анализа беше определен Димитър Манолов – член на ИСС от група II.
На пленарна сесия от 17 декември 2020 г. Икономическият и социален съвет прие анализа.
2016
1. ТЕНДЕНЦИИ В МИГРАЦИОННИТЕ НАГЛАСИ НА ЗАВЪРШВАЩИТЕ СРЕДНО ОБРАЗОВАНИЕ В БЪЛГАРИЯ
За докладчик по анализа беше определен Пламен Димитров, член на ИСС от група II.
На своята пленарна сесия проведена на 16.12.2016 г., ИСС обсъди и прие анализа.
2. ДЪЛГОСРОЧНАТА БЕЗРАБОТИЦА В БЪЛГАРИЯ
На пленарна сесия от 24.11.2016 г. Икономическият и социален съвет прие анализa.